Проекти

Впровадження цифрового сторітелінгу для регіональних медіа (2016)


Рівненський медіа-клуб виступив партнером редакції "Рівне Вечірнє" в реалізації проекту, який мав на меті запровадження технологій цифрового сторітеллінгу для розвитку цифрової редакції місцевого видання («Рівне вечірнє», Україна) спільно з редакцією Daily Press Media Group (США)
Завдання проекту: - Ознайомлення журналістів з технологіями і особливостями сторітеллінгу;
- Створення лонгрідів та мультимедійних історій. Вивчення основних інструментів (відкритих та платних); - Створення інфографічних проектів. Вивчення основних інструментів, особливостей створення інфографіки для цифрового відображення, для друку; - Створення веб-документальних проектів: інтерактивні відео і графічні історії. Огляд та особливості інструментів, можливості платного та безкоштовного використання.

Проект реалізовано в рамкахз програми UMPP, адміністрованого IREX-Україна.

Перша рівненська урбаністична лабораторія (2016)

Лабораторія – це місце, де роблять експерименти! Іноді невдалі, не з тим результатом, але там постійно відбувається магія відкриття чогось нового і там постійно можна зустріти натхненних людей, які можуть забувати поїсти або поспати, але які горять своєю ідеєю і надихають інших стати на крок ближче до своєї мрії.

Для нас такою лабораторією є ціле місто, наше Рівне – місто студентів, водночас історично старе і молоде, адже кожен десятий в місті – студент або навчається. Втім, нашому місту бракує системності і цілеспрямованості, згуртованості. І саме тому, ми запустили проект Urban Creativity Lab, який включає три основних частини – урбаністику та міські дослідження, нові цифрові технології для збереження культурної спадщини міста та розвиток креативних індустрій як економічний пріоритет нашого міста.
Події такого масштабу та якості, тим більше безкоштовна, вперше проводился в Рівному, і привернула увагу достатньо великої кількості профільної аудиторії. Взагалі, ми від всього серця хочемо подякувати Ґете-Інституту в Україні за можливість реалізувати даний проект.


«New Media Protect»  (2015-2016)

Учасники проекту давно активно займаються проблемами захисту дитинства в Інтернеті та громадською діяльністю націленою на формування правильного сприйняття цифрової дійсності та вироблення самоідентифікації дітей у нових реаліях.


Проект «New Media Protect» створений для дітей та юнацтва у віці 12-15 років і складався 4-х тематичних блоків: 1) Цифрове громадянство та активізм. 2) Цифрові джерела інформації: особливості самозахисту. 3) Медіаосвіта та компетенції. 4) Цифрова безпека та захист самоіденттичності. В рамках 16 зайнять учасники змогли прослухати лекції і прийняти активну участь у тренінгах, вебінарах та майстер-класах.

Сучасна шкільна освіта не задовольняє повністю потреби дітей в знаннях і навичках необхідних для соціального життя та роботи з сучасними засобами комунікації (Інтернет та ІКТ). Тому проведення таких заходів має допомоги школярам та їх батькам в отриманні необхідної інформації та оволодіння компетенціями, надати позитивного поштовху для реформування методів роботи з дітьми для вчителів ЗОШ.

Реалізація даного проекту стала можлива завдяки підтримці відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні у рамках програми «Нарощування цифрового потенціалу громадянського суспільства».

Спортивний майданчик (2012-2013)

Метою цього адвокасі-проекту було прийняття Рівненською обласною радою рішення, яким буде зобов’язано органи виконавчої влади провести інвентаризацію спортивних майданчиків та споруд в Рівненській області. 

Проект можна розглядати як в цілому успішний. Водночас основної мети — отримання рішення про проведення інвентаризації спортивних майданчиків всієї області — досягнуто наразі не було. Передбачається, що подальша робота Ініціативної робочої групи, підготовлені напрацювання і соціальні технології дозволять домогтися досягненню мети в короткотерміновій перспективі.
Депутати Рівненської обласної ради під час сесійного засідання 5 квітня 2013 року більшістю голосів підтримали зміни до обласного бюджету, яким передбачено виділення 250 тис.грн на реалізацію програми “Спортивний майданчик” (на ремонт та облаштування спортивних майданчиків м.Рівне виділено із цієї суми 200 тис.грн, спортмайданчиків Рівненського району — 50 тис.грн).

Лабораторія громадських медіа (2010-2011)



Лабораторія громадських медіа створена
на базі обласної громадської організації
«Рівненський Медіа-клуб» у співпраці 
із кафедрою міжнародної інформації Рівненського
інституту слов’янознавства. 

Потреба у створенні такого тренінгового курсу з’явилась через активне зростання числа користувачів соціальних медіа та можливостей цих медіа впливати на суспільну активність. Таким чином, актуальність проекту полягає в поширенні знань про нові медіа для суспільної комунікації, допоможе підвищити обізнаність найбільш активної частини суспільства – журналістів щодо використання нових медіа, а також посилить зацікавленість молоді у створенні проектів громадських медіа для інформування, мобілізації, співпраці.

Проект підтримано у 2010 році Міжнародним фондом "Відродження" в рамках програми "Засоби масової інформації" (грант №41927).

Веб-представництво Лабораторії громадських медіа
Проект в соціальній мережі Facebook
Керівник проекту Шинкарук Антон Любомирович

Літературно-науковий альманах "Шухляда" (2009-2011)


Мета проекту - надати можливість молодим талановитим рівнянам публікувати свої твори. У2010 році вийшло два номери "Шухляди".

Назва нового на Рівненщині видання не є випадковою адже за радянських часів
багато хто писав "у шухляду" побоюючись переслідувань, зараз хоч часи
змінилися, але видавати книжки в Україні занадто дорого. Письменників, які
пишуть українською мовою майже не друкують. А вони не можуть вічно писати в
"шухляду".
Рівненські літератори пропонують дещо нестандартний вихід із ситуації --
писати в "Шухляду" новий літературно-мистецький альманах, який, як
сподівається творчий колектив видання невдовзі зможе розірвати зачароване
коло Байдужості та Не-читання.
У перший номер "Шухляди" увійшли твори та наукові праці молодих літераторів:
Вікторії Каневської, Іванни Голубюк, Віталія Максимчука, Марини Філонюк,
Максима Савчука, Богдана Філатова, Максима Карповця, Олега Чорного, Романа
Романюка, Леоніда Стрельника, Ігора Павлюка, Вікторії Ікрової, Олени
Черніговець, Анни Свентах, Олега Овдіюка Сергія Штурхецького та фотороботи
Андрія Матвіїва
Видання вдалося здійснити завдяки співпраці молодих митців Рівненщини,
молодіжного літературно-мистецького обєднання "Шухляда", Рівненської
Незалежної-Медіа Профспілки, Рівненського Медіа-клубу та просто небайдужих
людей.

Із першим випуском альманаху можна ознайомитися за цим посиланням

Сюжет на "Рівне 1"  Якщо вам не по кишені видати власну книгу - пишіть у "Шухляду!"


Керівник проекту - Штурхецький Сергій Володимирович
Автор ідеї - Черніговець Олена
Редактор - Каневська Вікторія